Takip Edin

Spor

Ahmet Nur Çebi’den Fenerbahçe’ye Çok Sert Cevap: Hadlerini Bilsinler

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Bursaspor-Fenerbahçe maçının ardından sarı lacivertlilere cevap verdi.
İşte Beşiktaş Kulübü resmi internet sitesinden yapılan açıklama:
İkinci Başkanımız Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün PFDK ile ilgili resmi sitesinden yapmış olduğu açıklamada Beşiktaşımızın da adının geçmesi sebebiyle BJK TV’nin canlı yayınına katılarak görüşlerini dile getirdi.

ÇEBİ, AÇIKLAMASINDA ŞUU NOKTALARA DİKKAT ÇEKTİ:

“Fenerbahçe Kulübü’nün PFDK ile ilgili çok anlamı olmayan açıklamasına cevap vermekte tereddüt ettim. Ancak spor kamuoyunda bir algı yaratmak anlamında bir açıklama olduğu için cevap vermek gerekiyor.

Bu tarzı ile Fenerbahçe, hiçbir şekilde bir yere gidemez. Beşiktaş şu anda Türkiye’nin gözbebeği. Milletine karşı olan görevini yerine getirmiş bir futbol takımı var. Türkiye’nin hayranlıkla izlediği ve gurur duyduğu bir takım. Herkesin önemsediği, gurur duyduğu bir takım varken, bunu Federasyonla ilgili problemlerini çözmek adına kullanan Fenerbahçe yöneticilerini kınamak istiyorum.

“FİKRET ORMAN FIRSATÇILIK İÇİNDE OLMADI”

Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe stadında oynanan ve hakemin kafasına su şişesi atılan bir Galatasaray maçında kişiye ceza verilmeli, tribüne değil derken; Türk futboluna katkı vermek, rakibin içinde bulunduğu durumdan faydalanmak gibi bir fırsatçılık içinde olmadı.
Merdivenlerin şurası boş, şurası dolu diyerek ve bundan kendisine menfaat sağlamaya çalışarak algı yaratmaya çalışmak doğru bir tutum değil. Ben de şunu mu söylemeliyim; ‘Malatya maçında Atiba’ya yapılan penaltıyı vermiyorsunuz. Galatasaray maçında 2 penaltımızı vermiyorsunuz.” Bu akşam Fenerbahçe, Bursaspor ile maç oynuyor, penaltı ile hiç alakası olmayan penaltı veriliyor. Biz de bunları mı dile getirmeliyiz?

“EFENDİ OLMADIĞINIZ TAKTİRDE TÜRK FUTBOLUNA KATKI VERİLMEYECEĞİNİ BİLİYORUM”

Türk spor kamuoyuna rakibiniz olan kulüplerle ilgili açıklamalar yaparak, merdivenlerin şurası boş, şurası dolu diye hareket mi etmeli, yoksa bizim gibi efendi mi davranılmalı? Efendi olmadığınız takdirde Türk sporuna katkı verilemeyeceğini biliyorum.
Fenerbahçelilerin de Beşiktaş’ın adını kullanarak federasyon ile problemleri gündeme getirmekten başka amacı olmayan açıklamadan üzüntülü olduğunu düşünüyorum. Kulübü temsil eden kişinin yapacağı açıklamaların yerine oturması gerektiğini, ağırlığı olması gerektiğini düşünüyorum.
Beşiktaş ile uğraşmayı bıraksınlar. Beşiktaş apayrı bir yerde. Beşiktaş’a ulaşmayı amaç olarak belirlerler ise Türk futboluna daha fazla katkı verirler. Biz penaltıların peşinde koşmazken, onlar merdiven boşluklarını bahane ederek Türk sporuna katkı vermiyorlar.

“BEŞİKTAŞ’TAN UZAK DURSUNLAR, HADLERİNİ BİLSİNLER”

Kendi camialarını bile üzdüklerinin farkında değillerse, söyleyecek bir şey yok. Beşiktaş’tan uzak dursunlar, hadlerini bilsinler, kendi işlerine baksınlar. Biz sadece kendi işimizi yapıyoruz.”

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Sayfa

Etimesgut Belediyespor’dan Türk Sporuna Örnek Olacak Davranış

Etimesgut Belediyespor’dan Türk Sporuna Örnek Olacak Davranış

Etimesgut Belediyespor tarihi bir adım atarak tüzüğüne kulüp borcundan yönetim sorumludur maddesini ekledi. Genel kurulda alınana kararla artık kulüp borcundan  yönetim sorumlu tutululacak. Kulüp Başkanı Hasan Kartal, “Türk sporuna örnek olacağı düşüncesindeyim. Seçildiği dönem itibarıyla kulübün yapacağı borçların tamamından yönetim sorumlu olacağı için yönetim borçlanırken düşünecek. Sonuçta kendisi ödeyecek.” Borcun yönetime bölüneceğini  %60’ını Başkan, %40’ını ise Yönetim Kurulu üstlenecek dedi. Yüksek bedellerle, garanti ödemelerle sporcu almayacak. Onların altına imza atmayacak. Sözleşmenin altına bir imza atıyorsa onu düşünecek.”dedi.

Kartal, kulüp yönetiminde değişiklik olması halinde yeni gelen yönetim, eski yönetime 2 ay içerisinde borçlarını ödemesi için resmi yollara baş vuracak. Eğer yasal yollara gitmezse, yeni yönetim borcu kabul etmiş olacak. Kulübün veya derneğin üyelerinden herhangi birisi de aynı haklara sahip olacak” dedi.

Kaliteli bir yönetim için şart

Söz konusu değişikliğin yönetim içinde denetimi de beraberinde getireceğini vurgulayan Kartal, “Şimdiki sistemde kulüp yönetimlerinde en fazla 3-4 kişi etkili oluyor. Diğer üyeler muhasebeyi, mali durumu bilmiyor ama yeni sistemde bilmek zorunda. Artık tüm yönetim beraber kulübü yönetecek.” dedi.

Sporda kurtuluşun çaresi
Başkan,”Bu maddeyi koyduğunuz zaman kulüplere yönetici bulamayabilirsin.Ama yönetime düzgün insanlar gelir. Kulüpler düzgün yönetilir. Eğer bu maddeyi kulüpler tüzüklerine koysun, Türk futbolu kesinlikle kurtulur. Bir daha sorun olmaz. İçinde bulunduğumuz şartlarda sporda kurtuluşun çaresi. Yani bunu koyduktan sonra kulüplerin bir sıkıntı yaşamayacağından son derece eminim.” açıklamalarında bulundu.

Devamını oku

Sağlık

Genç Kalmanın Sırrı = 7 Zeytin +1 İncir

Genç  Kalmanın Sırrı = 7 Zeytin +1 İncir

Asırlarca insanoğlu, genç kalmanın yollarını aramaya çalışmış. Sonunda melatonin denen bir hormonun bunu gerçekleştirebileceğini  görmüşlerdir.Son zamanlarda yapılan çalışmalarla, melatonin denen bir hormonun salgılanması sonucunda; kişide hücrelerin yenilendiği, buna paralel olarak gençleşmenin sağlandığı görülmüştür.

Japon araştırmacılar nerede bulunur derken de zeytin ve incire ulaşmışlar. Kuranı Kerimde de mucizelerinden bahsedilen bu iki nimete gereken ilgiyi de bizden önce göstermişler. Mısır Ezher Üniversitesi Rektörü, Japon uzmanlara Tin suresini ve  Kur’an-ı Kerim’de zeytinin 7 yerde, incirin ise 1 yerde geçtiği ayetleri göndermiş. Bu olaydan sonra 7 Japon uzman İslam’ı kabul ettiği söylenir.

Gençlik Kürü

1 ay süre ile … sabah yemekten bir saat önce ve gece yatmadan önce 7 zeytinle beraber bir inciri aynı anda tüketerek devam edeceğiniz bir kür .

Gün içinde ne yediğinizle çokta önemli değil. Zayıflamaktan çok gençleşmek , zinde olmak adına öneriliyor ama kilo vermeye katkıları da büyük .

Yaş ya da kuru incirlerle , siyah ya da yeşil zeytinle farketmiyor .

Önemli nokta , 7 zeytinin, 1incirle mutlaka beraber yenilmesi .

Devamını oku

Spor

Federasyonun Fatih Terim’e Teklif Götürmesi, Boşnak Halkını Şaşırttı

2013 yılında Türkiye Futbol Federasyonu ile yıllık 3.5 milyon euro garanti para karşılığı 5+2 yıllık sözleşme imzalayan Fatih Terim’e bütçesi yok denecek kadar az olan Bosna Hersek Milli Takımı Teknik Direktörlüğü için gelen teklif Bosna da heyecanın yanı sıra şaşkınlığa da neden oldu.

Bir süredir Mehmed Bazdereviç’den boşalan milli takım teknik patronluğu için arayış içinde olan Bosna Futbol Federasyonu’nun, en son aylık 15 bin euro maaş verdiği koltuk için yıllık 3.5 milyon euro (aylık 291 bin euro) garanti para kazanan Terim’e teklif getirmesi Boşnakları şaşırttı.

“ANLAŞMA ÇOK ZOR”

Bosna Hersek Federasyonu’nun, milli takım teknik direktörüğü bütçesi ile talip olunan Terim’in bütçesi arasında ciddi farklar olması bu anlaşmanın mali açıdan çok zor olduğunu gözler önüne serdi.

Taraflar bir gün önceki görüşmenin ardından birbirlerine teklifler yaptıklarını ve düşüneceklerini ifade etmelerine karşılık, teklifin maliyeti ve bütçesi anlamında bir bilgi vermediler.

Devamını oku

Popüler Başlıklar