Takip Edin

Siyaset

Etimesgut’da Enver Demirel ile Devam

Etimesgut’da Enver Demirel ile Devam

MHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Devlet Bahçeli’yi ziyaret eden Ankara İl ve İlçe Teşkilatları, Bahçeli’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Yerel seçimlerde herhangi bir ittifakın söz konusu değil. Çünkü yerel seçimlerin kendine has dinamikleri var.

Ankara Teşkilatlarına ve partililere seslenen Devlet Bahçeli, 2019 yılı yerel seçimlerinde hedeflerini büyük tutmaları gerektiğini ve Ankara  Büyükşehir Belediye Başkanlığını Kazanmak için önlerinde hiçbir engel bulunmadığını söyledi. Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimler için teşkilatların sıkı çalışmaları gerektiğini hatırlatan Bahçeli, yerel seçimlerde herhangi bir ittifakın söz konusu olmadığını çünkü yerel seçimlerin kendine has dinamiklerinin bulunduğunu belirterek bunu örnekleriyle anlattı.

Teşkilatlarının, Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği için kimleri aday gösterecekse, kimleri aday görmek istiyorlarsa kendisinin ve parti Genel Merkezi’nin adayının da o kişiler olacağını söyleyen Devlet Bahçeli, görevlerinde olan belediye başkanlarından Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı işaret ederek Eğer kendileri projelerini devam ettirmek ve çalışmalarını sürdürmek isterlerse aday olabilirler” dedi

Bundan sonra süreç 12 Mayıs 2018 tarihinde Etimesgut’ta yapılacak Belediye Hizmetlerinin açılış töreninde Devlet Bahçeli tarafından  Etimesgut’ta Enver Demirel ile devam kararı verdiklerini resmi olarak açıklamasına kaldı.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Sayfa

Anadolu Mutfağı Etimesgut’da Yaşıyor

ANADOLU MUTFAĞI ETİMESGUT’TA YAŞIYOR

etiSEM aşçılık kursiyerleri, geleneksel yemekleri öğrendiler

Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi(etiSEM) Kent Konseyi Aşçılık Atölyesi kursiyerleri, unutulmaya yüz tutmuş Anadolu yemeklerini yeniden sofralara kazandırıyor. Geleceğin aşçılarını yetiştiren eğitmen Asuman Kerkez, kursiyerlerle birlikte kolları sıvadı, mutfağa girdi ve geleneksel lezzetleri yeniden pişirdi.
Kursiyerler, kendi yörelerine ait yemek tariflerini annelerinden, ninelerinden öğrendiler. Daha sonra aşçılık atölyesinde hünerlerini sergilediler. Yemeklerin aslına uygun pişirilmesine özen gösterildi. Pişirilen yemekler, tarif verenlere tattırılarak test edildi, onay alındı. Erzurum Lor Dolması, Çorum Mantısı, Patlıcan Gömmesi, Afyon Keşkeki, Bükmesi, Rum Tatlısı, Gürcistan Haçapuri, Erzincan Tarhanası, Diyarbakır İçli Kebabı, Anneanne Lokması, Pirpirim Cacığı ve daha birçok yöresel lezzet damak zevkine yeniden sunuldu.
Eğitmen Asuman Kerkez, aşçılık kursuna 60 kursiyerin devam ettiğini ve kursu tamamlayanların MEB onaylı sertifikalarını alarak meslek sahibi olacaklarını söyledi. Kerkez, unutulmaya yüz tutmuş yemekleri tekrar hatırlatmak istediklerini belirterek, “Gerçekten çok zengin bir mutfağımız var. Kursiyerlerimizin büyüklerinden öğrendikleri yemek tarifleriyle burada çok güzel yemekler pişirdik. Zengin mutfağımızı tanıtmaya gayret ettik” dedi.

Devamını oku

Siyaset

Şahçalı Köyü Derneğî Dağıstan Araç ile devam dedi.

Kırıkkale İli Delice İlçesi Şahçalı Köyü Derneğî 5. Olağan Genel Kurulu 25.03.2018 Pazar günü Ayvalı Caddesi Seval Sokakta bulunan Dernek merkezinde yapıldı. Genel Kurulda Divan Başkanlığına Dernek Üyesi olan Kırıkkaleliler Vakfı Başkanı Aytekin Araç seçildi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları adına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmaları yapıldı. Açılışın ardından Önceki Yönetim adına Başkan Dağıstan Araç Faaliyet Raporunu okuyarak geçen dönem hakkında bilgi verdi. Derneğin gelişim sürecinde olduğunu bunun İçin köylülerin tamamının Dernek faaliyetlerine katılması gerektiğini bildirdi. Ayrıca Köye yapılması planlanan KÖY KONAĞI projesinin temeli atıldı. Üzerinin yapılması için Konağın 2019 yılında tamamlanarak kullanıma açılması gerektiğini bildirdi. Verilen önergelerde yer alan isimler oybirliği ile seçilerek Yeni Yönetim, Denetim ve Üst Kurul delegeleri belirlendi. 

Yönetim Kurulu Başkanlığına Dağıstan Araç, Başkan Yardımcılığına Ali Ergün, Sekreterliğe Ali Araç, Saymanlığa Mustafa Örnek, üyeliğe ise Köksal Altınkaynak seçildi.

Başkan Dağıstan ve ekibine başarılar diliyoruz.

Gazete Etimesgut olarak  tüm sivil toplum örgütlerinin herzaman yanında ve  sesi olmaya devam edeceğiz .

Devamını oku

Siyaset

Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği, Gölbaşı Belediyesi Buluşması

Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği, Gölbaşı Belediyesi Buluşması

Gazete Etimesgut olarak Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği’nin  Ankara geneli belediye başkanları  ile buluşma toplatılarına  bu hafta Gölbaşı Belediye Başkanı  Fatih Duruay devam edildi.  Manzara Cafe de bir araya gelen Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği  üyelerine, Başkan Duruay , Gölbaşına yapılan hizmetler ve gelecek  projeler hakkında bilgiler verdi. Samimi bir havada geçen toplantıda  Başkan Duruay ” Mogan Gölü’nün temizlenmesi  projesinin Dünya  2’nci  Avrupa’nın en büyük projesi olduğunu belirtti.  Mogan gölünün temizliğinin  yüzde 40 nın tamamlandığını 2018 sonuna kadar bitirilip, hem Ankara’ya hem de ülkemize tertemiz bir şekilde hizmet etmeye devam edeceğini belirten  Başkan  ilçe olarak  devletten en çok desteği aldığımız dönem oldu” dedi. 

 

TYGD(Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği) Başkanı Kenan Akçahanoğlu’nun da katıldığı toplantı sonrası hep birlikte, Mogan Gölünde tekne turu yapıldı. Sayın Başkana misafirperverliği için Gazete Etimesgut olarak teşekür ediyoruz.

Devamını oku

Popüler Başlıklar