Takip Edin

gazete kahramankazan

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk Avrupa Konseyinde Terörle Mücadeleyi Anlattı

Avrupa ülkeleri Türkiye’nin yanında yer almalı

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde, Türkiye’ninZeytin Dalı Harekatı başta olmak üzere terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleyi anlatarak, Avrupa ülkelerinin bu alanda Türkiye’yi desteklemesi gerektiğini söyledi. Ertürk, Kahramankazan’ın kasım ayında düzenlenecek Avrupa Konseyi Bölgeler Komitesi Türkiye Çalışma Grubu toplantısına ev sahipliği yapacağını söyledi.
Kahramankazan Belediye Başkanı ve Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi (YBYK) Türkiye Ulusal Heyet Üyesi Lokman Ertürk, Fransa’nın Strasbourg kentinde gerçekleştirilen Avrupa Konseyi YBYK 34. Genel Kurulu’na katıldı.

Terörle mücadeleyi anlattı
Başkan Ertürk, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleyi anlattı. Zeytin Dalı Harekatı başta olmak üzere Türkiye’nin terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele içinde olduğunu söyleyen Ertürk, Türkiye’nin bu mücadeleyi yalnızca kendi güvenliği için değil, Avrupa başta olmak üzere tüm dünya ülkeleri adına yaptığını kaydetti. Ertürk, “Avrupa başta olmak üzere tüm dünyamızı tehdit eden terör örgütlerine karşı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye’nin verdiği bu amansız mücadeleye Avrupa ülkelerinin destek vermesini bekliyor ve bu desteği önemsiyoruz. Avrupa ülkelerinin Türkiye’nin yanında yer almasını bekliyoruz. Türkiye’nin verdiği bu mücadele karşısında bizim yanımızda yer almanız Avrupa Birliği ve Türkiye ilişkilerinin daha da güçlenerek devam etmesini sağlayacaktır” dedi. Ertürk bu konuda Avrupa Bölgeler Komitesi ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında bir istişare komitesi kurulması gerektiğini sözlerine ekledi.

Türkiye’nin kıymetini bilin 
Ertürk, Türkiye’nin ülkelerindeki iç savaştan ve terör örgütlerinin zulmünden kaçan 3.5 milyon Suriyeli mülteciye ev sahipliği yaptığını anımsatarak, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, ülkemizde bulunan 3.5 milyon mülteci kardeşimize verdiğimiz insani yardım ve yaptığımız misafirperverlik başta Avrupa olmak üzere tüm dünyaya örnek olmalı. Bu alanda yaptığı örnek çalışmalar nedeniyle Türkiye’nin kıymeti bilinmeli” dedi.
Avrupa Konseyi toplantısı Kahramankazan’da
Başkan Ertürk ayrıca, kasım ayında düzenlenecek Avrupa Konseyi Bölgeler Komitesi Türkiye Çalışma Grubu toplantısının Kahramankazan’da yapılması yönündeki taleplerinin kabul edildiğini söyledi. Ertürk buna göre Kahramankazan’ın kasımda düzenlenecek Avrupa Konseyi Bölgeler Komitesi Türkiye Çalışma Grubu toplantısına ev sahipliği yapacağını kaydetti. Ertürkbu konudaki desteklerinden dolayı Avrupa Konseyi Bölgeler Komitesi Başkanı Karl-HeinzLambertz’e teşekkür ettiğini belirtti. Ertürk, Kahramankazan’da Avrupa Konseyi Bölgeler Komitesi temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek toplantının oldukça faydalı sonuçlar vereceğini söyledi.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Sayfa

TYGD Kahramankazan da Başkan Lokman Ertürk ile Buluştu

Gazete Etimesgut olarak Türkiye Yerel Gazeteciler Derneğinin  Ankara geneli belediye başkanları  ile buluşma toplantılarına  bu hafta Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ile devam edildi. İstanbul yolu üzerindeki Cumhuriyet Tesislerinde yapılan toplantıda, Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği  üyelerine, Başkan Ertürk , ‘Kazan Köyden’,  Kahramankazan’a gelme sürecini anlattı.

Her yıl 3500 civarında göç alan Kahramankazan da bir yandan gelişme yaşanırken diğer yandan kardeşlik ve hoşgörüyü koruduklarını belirten Başkan 14 yıldır Kahramankazan da yapılan hizmetler, gelecek  projeleri hakkında bilgiler verdi. Samimi bir havada geçen toplantıda  Başkan Ertürk 15  Temmuz gecesini anlattı. Kahraman ünvanını tüm ülke adına aldığını söyledi.

TYGD Başkanı Kenan Akçahanoğlu da derneklerinin 5 yıl önce kurulduğunu belirterek, şu anda 40’a yakın ilde örgütlü olduklarını söyledi. Akçahanoğlu, Türkiye genelinde kapsamlı bir gazetecilik örgütü kurmak istediklerini kaydetti.
Ertürk, misafirlerine kavunuyla meşhur olan ilçede yapılan kavun lokumu, kavun kolonyası ve kavun kahvesi hediye etti

Devamını oku

gazete kahramankazan

Kahramankazan 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesi Çalışmaları Başladı.

Kahramankazan 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesi Çalışmaları Başladı.

Kahramankazan Belediyesi koordinesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı  ile Kahramankazan’a yapılacak olan 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesi’nin temeli için hafriyat çalışmaları başladı. İş makinelerinin çalışmaya başladığı müzeyle ilgili açıklamalarda bulunan Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk müzenin bir yıl içeresinde tamamlanacağını ifade etti. 15 Temmuz Müzesi ile ilgili çalışmaların son sürat devam ettiğini dile getiren Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk  yaptığı açıklamada, “Şehitlermizin ve gazilerimizin eşyalarını hatıralarını burada yaşatacağız. Önemli olan 15 Temmuz’u sonraki kuşaklara aktarabilmek”

Ertürk ayrıca, “Kahramankazanlıların ve tüm Türk milletinin Çanakkale ruhuyla, hiçbir şey beklemeden canlarını ortaya koyarak verdikleri bu destansı mücadeleyi unutmayacağız, unutturmayacağız. Kahramankazan’daki ve Türkiye genelindeki tüm şehitlerimiz ve gazilerimizin anıları ve yaptıkları kahramanlık bu müze ile gelecek nesillere aktarılacak. Bu projenin hayata geçirilmesi için emek harcayan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım ve Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş’a tüm Kahramankazan halkı adına şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Müze 10 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak ve 3 bin 400 metrekarelik kapalı alana sahip olacak. Müze modern bir yapıya sahip olacak müze, aynı zamanda bir kültür merkezini de içinde barındıracak. Yapıda kalıcı ve geçici sergi salonları ile konferans salonları, kütüphane, kafe, restoran, hediyelik eşya bölümü, sinevizyon gösterim alanı ve çocuk atölyesi gibi bölümler yer alacak.

Devamını oku

gazete kahramankazan

Kahramankazan’da Camiler Gül Kokacak

Kahramankazan’da Camiler Gül Kokacak

Kahramankazan Belediyesi temizlik ekipleri, Türk ve İslam Alemi için büyük öneme sahip olan Üç Aylar’ın başlamasıyla ilçe genelinde tüm cami ve mescitlerde rutin temizlik uygulamasını sıklaştırdı

Kahramankazan’da tüm cami ve mescitleri düzenli aralıklarla temizleyen belediye ekipleri, üç ayların başlamasıyla birlikte temizlik çalışmalarını sıklaştırdı. Cami ve mescitleri sürekli olarak temizleyen ekipler, üç aylar boyunca vatandaşların daha temiz ve ferah şekilde namazlarını kılmaları için duvarlar, halılar, kapı ve pencereler ile camların temizliğini yapıyor. Üç aylar boyunca cami ve mescit de günlük olarak gül esansı da sıkacak.

Devamını oku

Popüler Başlıklar