Takip Edin

gazete kahramankazan

Kahramankazan’da Anlamlı Ödül Töreni

Kahramankazan’da , Kadın Sporculara Anlamlı Ödül Töreni

Belediye Başkanı Lokman Ertürk de spora ve sporculara verdiği destek dolayısıyla jüri özel ödülüne layık görülürken. Branşlarında başarılı olan kadın sporcu, antrenör ve yöneticiler ödüllendirdi.

 Törende, farklı branşlardaki  sporcular ödül aldılar.Bocce antrenörü Seda Kabakçı, BOTAŞ Basketbol Kulübü Yöneticisi Ezgi Koç, Başkent Spor Kulübü Başkanı Sema Göktaş İrem Yaman, Mizgin Ay, Neslihan Kavas, Defne Coşkun, Emine Sezgünsay, İlke Özyüksel, Şerife Alperi Onar, Derya Çayırgan, Neşe Şahin, Gülcan Tüfek, Berfin Kara, Yağmur Güçlü, Başak Nida Karaevli, Naz Şibil’e ödülleri verildi.

 

Törene, şehit yakınları ve gazilerin yanı sora Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan, Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Türkiye Halter Federasyonu As Başkanı Alparslan Aras, Türkiye Badminton Federasyonu As Başkanı İmbat hazır bulundu.

Ana Sayfa

TYGD Kahramankazan da Başkan Lokman Ertürk ile Buluştu

Gazete Etimesgut olarak Türkiye Yerel Gazeteciler Derneğinin  Ankara geneli belediye başkanları  ile buluşma toplantılarına  bu hafta Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ile devam edildi. İstanbul yolu üzerindeki Cumhuriyet Tesislerinde yapılan toplantıda, Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği  üyelerine, Başkan Ertürk , ‘Kazan Köyden’,  Kahramankazan’a gelme sürecini anlattı.

Her yıl 3500 civarında göç alan Kahramankazan da bir yandan gelişme yaşanırken diğer yandan kardeşlik ve hoşgörüyü koruduklarını belirten Başkan 14 yıldır Kahramankazan da yapılan hizmetler, gelecek  projeleri hakkında bilgiler verdi. Samimi bir havada geçen toplantıda  Başkan Ertürk 15  Temmuz gecesini anlattı. Kahraman ünvanını tüm ülke adına aldığını söyledi.

TYGD Başkanı Kenan Akçahanoğlu da derneklerinin 5 yıl önce kurulduğunu belirterek, şu anda 40’a yakın ilde örgütlü olduklarını söyledi. Akçahanoğlu, Türkiye genelinde kapsamlı bir gazetecilik örgütü kurmak istediklerini kaydetti.
Ertürk, misafirlerine kavunuyla meşhur olan ilçede yapılan kavun lokumu, kavun kolonyası ve kavun kahvesi hediye etti

Devamını oku

gazete kahramankazan

Kahramankazan 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesi Çalışmaları Başladı.

Kahramankazan 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesi Çalışmaları Başladı.

Kahramankazan Belediyesi koordinesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı  ile Kahramankazan’a yapılacak olan 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesi’nin temeli için hafriyat çalışmaları başladı. İş makinelerinin çalışmaya başladığı müzeyle ilgili açıklamalarda bulunan Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk müzenin bir yıl içeresinde tamamlanacağını ifade etti. 15 Temmuz Müzesi ile ilgili çalışmaların son sürat devam ettiğini dile getiren Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk  yaptığı açıklamada, “Şehitlermizin ve gazilerimizin eşyalarını hatıralarını burada yaşatacağız. Önemli olan 15 Temmuz’u sonraki kuşaklara aktarabilmek”

Ertürk ayrıca, “Kahramankazanlıların ve tüm Türk milletinin Çanakkale ruhuyla, hiçbir şey beklemeden canlarını ortaya koyarak verdikleri bu destansı mücadeleyi unutmayacağız, unutturmayacağız. Kahramankazan’daki ve Türkiye genelindeki tüm şehitlerimiz ve gazilerimizin anıları ve yaptıkları kahramanlık bu müze ile gelecek nesillere aktarılacak. Bu projenin hayata geçirilmesi için emek harcayan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım ve Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş’a tüm Kahramankazan halkı adına şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Müze 10 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak ve 3 bin 400 metrekarelik kapalı alana sahip olacak. Müze modern bir yapıya sahip olacak müze, aynı zamanda bir kültür merkezini de içinde barındıracak. Yapıda kalıcı ve geçici sergi salonları ile konferans salonları, kütüphane, kafe, restoran, hediyelik eşya bölümü, sinevizyon gösterim alanı ve çocuk atölyesi gibi bölümler yer alacak.

Devamını oku

gazete kahramankazan

Kahramankazan’da Camiler Gül Kokacak

Kahramankazan’da Camiler Gül Kokacak

Kahramankazan Belediyesi temizlik ekipleri, Türk ve İslam Alemi için büyük öneme sahip olan Üç Aylar’ın başlamasıyla ilçe genelinde tüm cami ve mescitlerde rutin temizlik uygulamasını sıklaştırdı

Kahramankazan’da tüm cami ve mescitleri düzenli aralıklarla temizleyen belediye ekipleri, üç ayların başlamasıyla birlikte temizlik çalışmalarını sıklaştırdı. Cami ve mescitleri sürekli olarak temizleyen ekipler, üç aylar boyunca vatandaşların daha temiz ve ferah şekilde namazlarını kılmaları için duvarlar, halılar, kapı ve pencereler ile camların temizliğini yapıyor. Üç aylar boyunca cami ve mescit de günlük olarak gül esansı da sıkacak.

Devamını oku

Popüler Başlıklar